Podnośnik przegubowy ZBUD Reach 160

Opis produktu

Podnośnik przegubowo-teleskopowy polskiego producenta marki ZBUD zdobywa uznanie na rynku budowlanym. Dzięki niezawodności, wszechstronności i zaawansowaniu technologicznemu, nie ustępuje konkurencji. Doskonałe właściwości terenowe zapewnia układ jezdny z czterema niezależnymi napędami hydraulicznymi, umożliwiający dostosowanie parametrów jazdy do warunków terenowych dzięki trybom 4×4 lub 4×2. Udźwig kosza zwiększony do 252 kg umożliwia pracę dwóm osobom wraz z dodatkowym sprzętem. Ciągły obrót 360 stopni ułatwia pracę w trudnych warunkach.

Zastosowanie

Głównym zastosowaniem podnośników koszowych jest przemieszczanie osób na wysokości. Ten typ podestu ruchomego oprócz poruszania się góra-dół umożliwia również przemieszczanie się w płaszczyźnie poziomej – nad obiektami (wysięg boczny). Podnośniki koszowe spalinowe to maszyny przeznaczone do prac na zewnątrz budynków. Większy prześwit oraz terenowe koła dają możliwość poruszania się na wymagającym, nierównym terenie.

Najczęściej zastosowanie tych urządzeń wykorzystywane jest w branży budowlanej do prac montażowych (np. montaż konstrukcji, instalacje fasad, systemów fotowoltaicznych), wykończeniowych (np. ocieplenia, elewacje), konserwacyjnych czy po prostu do przenoszenia materiałów na wysokościach. Poza branżą budowlaną „koszówki” wykorzystuje się np. do prac interwencyjnych typu wycinka drzew lub odśnieżanie, prac porządkowych jak mycie okien, elewacji czy nawet do pomocy przy produkcji filmów lub transmisji wydarzeń sportowych.

Uwaga! Należy pamiętać, że do pracy na podeście ruchomym obowiązkiem jest zakładanie szelek zabezpieczających oraz kasku!

Akcesoria powiązane