Podnośnik przegubowy Manitou 180 ATJ

Opis produktu

Terenowy podnośnik przegubowy od Maniotu model 180 ATJ to wydajny i wszechstronny podest koszowy do prac na wysokości. Podnośnik został wyposażony w zaawansowany napęd diesla na wszystkie koła, opony z wypełnieniem piankowym oraz system diagnostyczny co czyni go maszyną ergonomiczną i bezpieczną. Przy nadmiernym wychyleniu podestu operator informowany jest sygnałem dźwiękowym oraz informacją na wyświetlaczu. Skrętne cztery koła sprawiają, że jest to maszyna wyjątkowo zwrotna.

Zastosowanie

Głównym zastosowaniem podnośników koszowych jest przemieszczanie osób na wysokości. Ten typ podestu ruchomego oprócz poruszania się góra-dół umożliwia również przemieszczanie się w płaszczyźnie poziomej – nad obiektami (wysięg boczny). Podnośniki koszowe spalinowe to maszyny przeznaczone do prac na zewnątrz budynków. Większy prześwit oraz terenowe koła dają możliwość poruszania się na wymagającym, nierównym terenie.

Najczęściej zastosowanie tych urządzeń wykorzystywane jest w branży budowlanej do prac montażowych (np. montaż konstrukcji, instalacje fasad, systemów fotowoltaicznych), wykończeniowych (np. ocieplenia, elewacje), konserwacyjnych czy po prostu do przenoszenia materiałów na wysokościach. Poza branżą budowlaną „koszówki” wykorzystuje się np. do prac interwencyjnych typu wycinka drzew lub odśnieżanie, prac porządkowych jak mycie okien, elewacji czy nawet do pomocy przy produkcji filmów lub transmisji wydarzeń sportowych.

Uwaga! Należy pamiętać, że do pracy na podeście ruchomym obowiązkiem jest zakładanie szelek zabezpieczających oraz kasku!

Akcesoria powiązane